content_copy
Gebelik Testi Yanlış Pozitif Sonuç Verir Mi?

Sıradaki içerik:

Gebelik Testi Yanlış Pozitif Sonuç Verir Mi?

e
sv

Doğum Sonrası Karın Egzersizlerine Ne Zaman Başlanmalı?

56 okunma — 30 Haziran 2022 11:31
Doğum sonrası karın egzersizlerine ne zaman başlanmalı
Doğum sonrası karın egzersizlerine ne zaman başlanmalı

Doğum sonrası karın bölgesinde meydana gelen istenmeyen kilolar, bölgesel zayıflama yöntemi ile verilebilir. Bölgesel zayıflama için Fitness, Pilates veya yoga gibi yolları deneyebilirsiniz. Sezeryan doğumlarda dikişler rahat hareket edilmesine izin vermediği için genellikle pilates tercih edilir. Normal doğumda ise istediğiniz spor dalı ile doğum sonrası karın bölgesini şekillendirebilirsiniz.

Doğum Sonrası Karın Ne Kadar Sürede Sıkılaşır?

Doğumda alınan kiloların verilemeyeceği yönündeki düşünceler yanlıştır. Doğru zamanda spora başlamanız ve kilo vermek için düzenli bir süreç izlemeniz kısa sürede kilo vermenize yardımcı olur. Doğum sonrası pilates yapmaya başladığınızda, beslenme düzenine dikkat ederek 2-3 ay içerisinde karın bölgesini sıkılaştırabilirsiniz.

Karın egzersizleri; Plank, Mekik, Leg Raise olarak adlandırılan ve doğum yapan kadınların kolaylıkla yapabileceği hareketlerdir. Bu hareketleri ilk etapta 10-15 kez tekrar edebilir, zamanla artırarak vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz. Karın çevresindeki kiloları atmanız için yağ yakma yollarını denemeli, diyetle birlikte spor yapmalısınız.

Doğumdan Sonra Karın Bölgesi Nasıl Zayıflar?

Doğum sonrası karın bölgesinde kalan fazla kiloları vermeniz zor değildir. Spor salonları için bütçe ayırma şansınız olmasa da evde uygulayabileceğiniz hareketlerle kısa sürede kilo vermeniz mümkündür. Karın bölgesinin zayıflaması için öncelikle beslenme düzeni oluşturmalısınız.

Beslenme düzenine dikkat etmediğiniz sürece egzersiz tek başına yeterli değildir. Normal doğum sonrası spor yapmaya 2 hafta sonra başlayabilirsiniz. Eğer spor yapabilecek enerjiyi hissediyorsanız, yoga gibi daha rahat sporlara 1 hafta sonrasında başlayabilirsiniz.

Doğum sonrası spor hareketleri, bölgesel zayıflama hareketleri olmalıdır. Bacak, karın, kalça sıkılaştırma hareketlerini birçok fitness bloğu ve uygulamadan öğrenebilirsiniz. Karın ağırlıklı çalışmanız, yağlı yiyeceklerden uzak durmanız ve bol su içmeniz, 2 ayda istediğiniz görünümü kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Doğumdan Sonra Spora Ne Zaman Başlanmalı?

Doğumdan sonra spora başlama süreci, geçirdiğiniz hamilelik ve doğum süreçlerine göre değişiklik gösterir. Doğum esnasında zorlandıysanız, en az 2 hafta sonra spor yapmaya başlamalısınız. Sağlıklı doğum yapan annelerin 1 hafta sonra başlamasında sakınca yoktur. Doğum sonrası karın egzersizi yapmak için en uygun süreyi doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli