content_copy
Erken Doğan Bebekler Yaşıtlarını Ne Zaman Yakalar?

Sıradaki içerik:

Erken Doğan Bebekler Yaşıtlarını Ne Zaman Yakalar?

e
sv

Hamilelikte Göbekteki Tüyler Nasıl Alınır?

58 okunma — 06 Temmuz 2022 17:40
gebelikte istenmeyen tuyler nasil alinir

Hamilelikte göbekteki tüyler makasla kısaltılabilir veya ağdayla alınabilir. Kadın doğum uzmanları, hamilelik sürecinde tüy almak için ağda ve jilet yöntemlerinde sakınca olmadığını açıklamıştır. Hamilelikte göbekteki tüyler, karın hassaslaşmaya başlamadan ağda ile alınabilir. Son 3 ayda ise tüylerin alınmaması gerekir.

Hamilelikte İstenmeyen Tüyler Nasıl Alınır?

Hamilelikte salgılanan hormonlar, anne adaylarında tüylenme sorununu ortaya çıkabilir. Tüylerde artış olabileceği gibi lazer yaptıran kadınlarda da tüylenme olduğu görülmüştür. Hamilelikte çıkan tüyler genellikle doğum sonrasında dökülse de birçok kadın tüylerini almak ister.

Hamilelikte istenmeyen tüyler, elektrikli epilasyon aletleri, jilet ve ağda ile alınabilir. İstenmeyen tüyleri alırken dikkat edilmesi gereken önemli etkenlerden biri hijyen koşullarına dikkat edilmesidir. Anne adayları hamilelik boyunca enfeksiyon hastalıklarına daha yatkındır. Kadın doğum uzmanları, güzellik merkezi ve kuaförlerde ortak alanların hamileyken kullanılmamasını tavsiye eder.

Evde ağda veya epilasyon ile tüylerinizi alabilirsiniz. Hamilelikte göbekteki tüyler artış gösterse de 5-6 aylardan sonra alınmamalıdır. Karın bölgesi, en hassas bölge olduğu için tüylerini makasla kısaltabilirsiniz ancak ağda veya epilasyon kullanmamalısınız. Bacak, kol gibi hassas olmayan bölgeleri, doğuma kadar almanızda sakınca yoktur.

Öneri; Gebelik Dönemi Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Göbekteki Tüyler Alınır Mı?

Hamilelikte göbekteki tüyler, ilk 4-5 ay içerisinde alınabilir. Ancak bu süreden sonra hassaslaşacağı için kızarma, deride soyulma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Hamilelikte tüy alma yönetimi olarak jilet, ağda ve epilasyon aletleri kullanılabilir. Lazer epilasyona giden anne adayları, lazer tedavilerine devam edebilir.

Göbekteki tüyleri, tüy dökücü krem veya köpüklerle almamalısınız. Bu ürünler, içermiş olduğu kimyasallardan dolayı bebeğinize zarar verir. Anne adaylarına tavsiye edilmeyen epilasyon yöntemi sadece tüy dökücü ve sarartıcı ürünlerdir.

Doğum Öncesinde Tüy Alınabilir Mi?

Birçok anne adayı doğum öncesinde tüylerini almak istese de tüylerin alınması sağlıklı değildir. Doğum öncesi ağda yapıldığında, hassas olan bedenin zarar görme riski yüksektir. Özellikle karın ve bikini bölgesindeki tüyler alınmamalıdır. Doğum öncesinde dilerseniz tüylerinizi makasla kısaltabilirsiniz. Hamilelikte göbekteki tüyler alınmadığında, doğumdan sonra genellikle dökülür ve birçok kadının hamileyken yaşadığı tüylenme sorunu ortadan kalkar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli