content_copy
Son Adet Tarihine Göre Bebek Kaç Haftalık?

Sıradaki içerik:

Son Adet Tarihine Göre Bebek Kaç Haftalık?

e
sv

Hamileler için İstenmeyen Tüyler için Ne Yapılabilir?

65 okunma — 02 Temmuz 2022 12:16
Hamileler için istenmeyen tüyler son derece rahatsız edici olabiliyor. Hamilelikte yükselen hormonlar, var olan tüylerde artışa sebep olduğu için normalden daha fazla tüy problemi yaşanır.

Hamileler için istenmeyen tüyler son derece rahatsız edici olabiliyor. Hamilelikte yükselen hormonlar, var olan tüylerde artışa sebep olduğu için normalden daha fazla tüy problemi yaşanır. Bu süreçte tüy almanın herhangi bir sakıncası olmadığı uzman hekimler tarafından açıklanmıştır. Hamileler için istenmeyen tüyler epilasyon ve ağda yöntemleri ile alınabilir.

Hamilelikte İstenmeyen Tüyler Nasıl Alınır?

Hamilelik sürecinde kadınların bedenleri daha hassastır. Enfeksiyon riski anne adaylarına zarar verdiği gibi bebeğe zarar verme riski de vardır. Bu nedenle istenmeyen tüyleri alırken öncelikle hijyene dikkat edilmesi gerekir. Güzellik merkezine devam edecekseniz, hijyen koşullarına ekstra dikkat ederek seanslara girmelisiniz.

Hamilelikte epilasyon aletlerinin kullanılmasında sakınca yoktur. Dilerseniz elektrikli epilasyon aletleri ile istenmeyen tüyleri evde alabilirsiniz. Epilasyon aletlerinin bir kısmında kullanılabilen jilet başlıkları, daha az acı verdiği için kolaylıkla almanız mümkündür. Kadınlara özel jiletlerle de tüylerinizi alabilirsiniz.

Hamilelikte tüy alma yöntemi olarak köpükler, tüy dökücü kremler ve tüy sarartan ürünlerin kullanılmaması gerekir. Kimyasal içerikli olmayan tüy dökücü kürler de zarar verme riski olan tüy alma yöntemleridir. Jilet, ağda ve elektrikli epilasyonlar kullanılabilir.

Hamilelikte Ağda Kullanımı

Hamileler için istenmeyen tüyler alımı konusunda uzman hekimlerin ortak görüşleri, ağdanın sakıncası olmadığı yönündedir. Ağda yapmaya evde devam edebilir veya güzellik merkezlerinde ağda yaptırabilirsiniz. Ağda yapılırken hijyene dikkat edilmeli, mümkün olduğunca karın ve bikini bölgesi alınmamalıdır.

Hamilelikte ağda yapmaya altıncı aydan sonra ara verilmesi gerekir. Hamileliğin altıncı ayından sonra beden hassaslaştığı için yanma, kızarma gibi sorunlar yaşanabilir. Karın bölgesindeki ve bikini bölgesinde tüylerin makasla kesilmesinde ise sakınca olmadığı bilinmektedir.

Hamilelikte Lazere Gidilir Mi?

Lazer seansı olan anne adaylarının seanslarına devam etmesinde sakınca yoktur. Hamilelikte lazer seansları, anne adaylarına ve bebeğe zarar vermez. Ancak lazer seanslarında kullanılan kremlerin kullanılmaması gerekir. Hamileliğinde altıncı ayından sonra lazere gidilmemesi gerektiği için dilerseniz doğumdan sonraya erteleyebilirsiniz. Hamileler için istenmeyen tüyler sorun yaşatsa da birçok kadında hamilelik ardından tüylerin döküldüğü veya sarardığı da görülmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli