content_copy
Anne Karnındaki Bebeği En Çok Ne Besler?

Sıradaki içerik:

Anne Karnındaki Bebeği En Çok Ne Besler?

e
sv

Hamilelikte Epilasyon Aleti Kullanılır Mı?

67 okunma — 05 Temmuz 2022 08:56
Hamilelikte epilasyon aleti kullanılır mı
Hamilelikte lazer epilasyon yapılabilir mi?

Hamilelikte Tüyler Nasıl Alınmalı?

Hamilelikte epilasyon aleti kullanımı konusunda uzman hekimler, herhangi bir sakınca olmadığını açıklamıştır. Hamile kadınlar, istenmeyen tüylerini almak için epilasyon aleti kullanımına devam edebilir. Anne adaylarına ve bebeğe zarar vermediği bilinmektedir. Hamilelikte epilasyon aleti kullanımında dikkat edilmesi gereken etken, göbekteki tüylerin alımıdır. Doğuma 3 ay kala karın hassaslaştığı için tüylerin alınması tavsiye edilmemektedir.

Hamilelikte epilasyon aleti Hamilelikte sürecinde rutin tüy alma yöntemlerinin kullanılmasına sakınca yoktur. Hamilelikte ağda ve epilasyon aletleri kullanılabilir. Bu süreçte bedeninize daha hassas olduğu için daha az acıtan yöntemlere başvurabilirsiniz. Epilasyon aletlerinin jilet başlıkları daha kolay ve rahat bir şekilde tüylerinizi almanızı sağlar.

Hamilelikte lazer, ağda gibi güzellik merkezlerinde uygulanan işlemlere daha çok dikkat edilmelidir. Hijyen kurallarına uyulduğundan emin olduğunuz yerleri tercih etmelisiniz. Hamileliğin altıncı ayına kadar tüy alma işlemlerini istediğiniz yöntemle yapabilirsiniz.

Hamilelikte Tüy Dökücü Krem Kullanılır Mı?

Bedenin daha hassas olduğu hamilelikte epilasyon aleti kullanımı, normalden fazla canınızın yanmasına neden olacaktır. Bu sorunu yaşayan kadınların merak ettiği konulardan biri tüy dökücü kremlerin zararı olup olmadığıdır. Hamilelikte tüy dökücü kremlerin tercih edilmemesi gerekir.

Tüy dökücü kremlerin büyük kısmı, tüyleri sarartan kimyasal içeriklere sahiptir. Köpükler, kremler ve spreyler, kimyasal içerdiği için kullanılmaması gereken ürünlerdir. Bu ürünlerin içerisindeki maddeler bedeniniz tarafından emilir ve hem siz hem bebeğe zarar verir. Hamilelikte tüy dökücü krem ile benzer işlevi olan Hamam otu gibi kürler de kullanılmaması gereken yöntemler arasında yer alır.

Hamilelik Şüphesi Varsa Lazer Yapılabilir Mi?

Lazer epilasyon yönteminde, bedeninizin emeceği herhangi bir kimyasal kullanılmaz. Bu nedenle lazere devam edilmesinde sakınca yoktur. Eğer lazer esnasında acı hissetmemek için krem kullanıyorsanız, krem kullanımı olmadan uygulamaya devam etmelisiniz.

Lazer epilasyona gebeliğin 6. Ayında ara verilmesi gerekir. 6. Aydan sonra hassas olan karın ve bikini bölgesinde herhangi bir tüy alma işlemi yapılmamalıdır. Aynı zamanda hamilelikte epilasyon aleti veya ağda ile tüy alma yöntemleri de doğum yaklaştığında uygulanmaması gereken yöntemlerdir.

Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli